دكتر علي كربلايي خاني
جراح پلاستيك

لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب

Facial Liposuction

Double chin Liposuction

لیپوساکشن غبغب که از آن به عنوان لیپوساکشن گردن و چانه نیز یاد می شود یک روش محبوب برای افرادی است که می خواهند از شر غبغب خلاص شوند که معمولاً با افزایش سن رخ می دهد.اکثر مردم با شنیدن اصطلاح لیپوساکشن به فکر کاهش چربی از تنه خود می افتند. با این حال، این جراحی در ناحیه چانه و گردن نیز اعمال می شود و به ظریف شدن ظاهر صورت شما کمک می کند.

با افزایش سن، گاهی اوقات چربی و پوست اضافی روی غبغب جمع می شود. حذف چربی گردن و برداشتن چربی چانه با میکرو لیپوساکشن بسیار موثر انجام می شود. این روش کمتر از یک ساعت طول می کشد و به صورت روزانه انجام می شود. میکرو لیپوساکشن شامل یک لوله کوچک با یک دستگاه مکنده در یک انتها است که با ایجاد برش های کوچک به آرامی رسوبات چربی را از بین می برد.

 
جراحی بینی

روش میکرو لیپوساکشن مانند لیپوساکشن سنتی است، اما شامل برش های کوچکتر است که طول آن حدود 3 تا 5 میلی متر است که منجر به کمترین جای زخم می شود.

لیپوساکشن غبغب روشی است که به حذف چربی اضافی از ناحیه چانه و ایجاد خط فکی زیبا کمک می کند. این روش را می توان تحت بی حسی موضعی انجام داد و نیازی به استراحت طولانی ندارد.

اگر غبغب بزرگی دارید ، لیپوساکشن گردن و خط فک یک گزینه عالی برای شما است. این عمل ممکن است قبل از لیفت گردن انجام شود.

طول جراحی

۴۵ تا ۷۵ دقیقه

بیهوشی

بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی

زمان بستری

همان روز

توانایی راه رفتن

همان روز

خواب به پشت

برای ۲ هفته

رانندگی

یک هفته بعد

بازگشت به کار

یک هفته بعد

ورزش

یک تا دوهفته بعد

میکرو لیپوساکشن غبغب یا گردن و چانه چیست؟

میکرو لیپوساکشن غبغب روشی مشابه اما کمتر تهاجمی نسبت به جراحی سنتی است. این روش به برداشتن چربی اضافی از ناحیه چانه و خط فک کمک می کند و نیاز به زمان بهبودی کمتری دارد. میکرو لیپوساکشن غبغب می تواند به شما کمک کند تا علائم پیری را کاهش دهید و چربی اضافی را از گردن، چانه و خط فک خود حذف کنید. این روش کم تهاجمی است و شامل یک لوله کوچک با یک دستگاه مکش است.

مزایای لیپوساکشن سنتی غبغب چیست؟

لیپوساکشن سنتی غبغب می تواند چربی اضافی را که در خط فک، گردن، کناره های گردن و زیر چانه هست، را کاهش دهد. این روش درمانی یک روش عالی برای کاهش چربی باقی مانده پس از کاهش وزن است. همچنین می توان این روش را با لیفت گردن انجام داد. جراح از بی حسی موضعی استفاده می کند، بنابراین بیمار درد کمی را تجربه می کند.

مزایای میکرو لیپوساکشن غبغب چیست؟

میکرولیپوساکشن بافت صورت را حفظ می کند. در طی لیپوساکشن سنتی، چربی با پمپ‌ها و لوله‌ها مکیده می‌شود و رگ‌های خونی کوچکی به نام مویرگ‌ها را که پوست را خونرسانی می‌کنند، از بین می‌برند. اما وقتی در لیپوساکشن از برش های ریز استفاده می شود، سلول های چربی بدون آسیب رساندن به رگ های خونی خارج می شوند.

یکی دیگر از مزایای میکرولیپوساکشن نسبت به روش سنتی این است که خونریزی و کبودی کمتری دارد. علاوه بر این، جراح فقط از بی حسی موضعی استفاده می کند. ممکن است مقداری تورم وجود داشته باشد، اما این تورم باید در عرض چهار تا هفت روز برطرف شود.

بسیاری از بیماران ممکن است نگران باشند که پس از میکرولیپوساکشن عوارض جانبی نامطلوبی مانند جای زخم را تجربه کنند. اما این باید حداقل باشد زیرا برش های کوچک ایجاد شده پس از مدتی به سرعت بهبود می یابند.

pic
مزایای جراحی غبغب چه مدت دوام خواهند داشت؟

مزایای این روش ها در صورتی که بیمار از شیوه زندگی سالمی پیروی کند، تا سال‌ها باقی خواهند ماند. لیپوساکشن غبغب روش محبوب برای کسانی است که وزن ایده آل خود را دارند، اما ممکن است بخواهند برخی از رسوبات چربی در ناحیه گردن و چانه خود را کاهش دهند. اکثر بیماران بسته به اینکه چقدر سلامت خود را حفظ می کنند، نتایج عالی را برای هفت تا ده سال یا بیشتر مشاهده می کنند.

میکرو لیپوساکشن غبغب می تواند برای کسانی که مایل به رفع علائم پیری هستند و کسانی که به لیفت گردن یا لیفت صورت ترکیبی علاقه دارند، مفید باشد. این روش‌ها کمکی به جلوگیری از افزایش وزن شما نمی‌کنند و اگر بیمار پس از لیپوساکشن وزن اضافه کند، چربی اضافی صورت برمی‌گردد. مانند جراحی سنتی، نتایج دائمی هستند و باید حداقل هفت تا ده سال در زمانی که بیمار سبک زندگی سالمی را دنبال می کند، باقی بماند.

زمان بهبودی جراحی غبغب چقدر است؟

پس از انجام میکرو لیپوساکشن غبغب ، بیمار دچار تورم و کبودی می شود که ظرف یک تا دو هفته از بین می رود. پس از انجام عمل، بیمار می‌تواند به فعالیت‌های عادی روزانه خود بازگردد، اما باید برای چند هفته از فعالیت‌های سنگین و تمرینات ورزشی خودداری کند. این به روند بهبودی کمک می کند و ممکن است تورم و کبودی را کاهش دهد.

زمان بهبودی از لیپوساکشن سنتی گردن و چانه طولانی تر است. اکثر افراد پس از چند روز به فعالیت های عادی روزانه باز می گردند، به جز کارهای سنگین یا ورزش‌های سنگین تناسب اندام.

لیپوساکشن گردن و چانه با برش سنتی معمولا با یک برش کوچک در دو طرف گردن انجام می شود. برش ها در چین های طبیعی زیر چانه ایجاد می شوند.

این نوع زخم‌ها معمولاً با گذشت زمان محو می شوند، اما ممکن است برای کسانی که به صورت شما بسیار نزدیک باشند قابل مشاهده باشند. روش سنتی لیپوساکشن گردن و چانه اغلب منجر به کبودی می شود که معمولاً ده روز طول می کشد و بیماران حداقل خونریزی را تجربه می کنند.

در روش میکرو لیپوساکشن گردن و چانه از یک برش کوچک که در یک چین طبیعی زیر چانه ایجاد می شود، استفاده می شود. این نوع زخم کمتر از سایر روش‌ها قابل مشاهده است، زیرا نزدیک خط فک، در بخشی طبیعی از صورت شماست. در این روش همچنین تورم، کبودی و خونریزی ها در مدت کوتاهی کاهش می یابد.

تخمین اینکه چقدر زود نتایج را خواهید دید آسان نیست، اما نتایج بعد بهبودی دائمی هستند. در حالی که این روش چین و چروک های اطراف دهان، بینی، چشم ها یا سایر قسمت های صورت را کاهش نمی دهد، می تواند به از بین بردن چین و چروک های چانه، فک و گردن کمک کند.
جراح زیبایی شما ممکن است ترکیبی از درمان‌ها مانند لیفت گردن یا لیفت صورت را برای اطمینان از دستیابی به نتایج مطلوب پیشنهاد کند. گزینه های دیگر می تواند شامل جراحی پلک یا پیوند چربی برای کاهش حجم صورت باشد.
هزینه لیپوساکشن گردن و چانه بسته به هر عمل جراحی تکمیلی دیگری که به درمان استاندارد یا میکرو لیپوساکشن خود اضافه می کنید می تواند متفاوت باشد. بهتر است برای گفتگو در این مورد با مرکز زیبایی دکتر کربلایی خانی با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

قبل از درمان لیپوساکشن غبغب ، باید جراح را از داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید یا بیماری‌های قبلی خود مطلع کنید. تیم جراحی به طور کامل سابقه سلامتی شما را بررسی می کند تا مطمئن شود که کاندیدای خوبی برای این روش هستید.

آنها همچنین هر گونه سوال مورد نظر شما را پاسخ خواهند داد. در طول این مدت، مطمئن شوید که هر سوالی در مورد این روش، بهبودی و نتایج دارید از تیم جراحی بپرسید.

تیم جراحی همچنین فهرستی واضح از دستورالعمل‌های آماده‌سازی برای جراحی، داروها یا فعالیت‌هایی را که باید قبل از عمل از آنها اجتناب کنیدبه شما ارائه می‌دهند.

لیپوساکشن غبغب می تواند یک راه حل عالی برای مردان یا زنانی باشد که به دنبال برداشتن چربی اضافی از گردن و چانه هستند. دکتر کربلایی‌خانی بهترین گزینه‌ها را برای شما مطرح خواهند کرد.

برای اطلاع از بهترین گزینه ها برای خود یک جلسه‌ی مشاوره رزرو کنید. ما مشتاقانه منتظر شنیدن بیشتر در مورد چگونگی کمک به بهبود ظاهر شما از طریق این جراحی های تکمیلی هستیم.

جایگزین های لیپو غبغب چیست؟

در حالی که لیپوساکشن غبغب موثرترین گزینه جراحی پلاستیک غبغب است، جراح پلاستیک ما می‌تواند به شما در مورد اینکه آیا شما کاندیدای مناسبی برای این روش‌ها هستید یا خیر راهنمایی می‌کند.

  • پروتز چانه می تواند یک چانه فرو رفته را به یک چانه کاملاً مشخص تبدیل کند و ظاهر چانه را تغییر دهد.
  • SculpSure از انرژی لیزر برای گرم کردن و از بین بردن 24 درصد از سلول های چربی ناخواسته در ناحیه تحت درمان در هر جلسه استفاده می کند. همانطور که بدن شما آنها را خارج می کند، در عرض شش هفته شاهد نتایج نسبی و در سه ماه نتایج کامل خواهید بود. این گزینه غیر تهاجمی هیچ زمان از کار افتادگی ندارد و عوارض جانبی آن نیز کم است. گرمای استفاده شده در این روش یک اثر سفت کنندگی ملایمی برای پوست دارد.
  • Kybella گزینه دیگری برای درمان غبغب است. یک پزشک اسید دئوکسی کولیک، یک آنزیم طبیعی را برای حل دائمی چربی اضافی تزریق می کند. با این حال، زمان از کار افتادگی با Kybella می‌تواند بسیار طولانی‌تر از لیپوی چانه باشد. بعد از هر تزریق Kybella، شما التهاب دارید که یک تا دو هفته طول می‌کشد. برای اینکه نتیجه خوبی داشته باشید، باید دو یا سه جلسه درمانی با فاصله چهار هفته از هم انجام دهید. در یک دوره سه ماهه ورم قابل توجهی خواهید داشت.
  • برای مشاهده نمونه های جراحی لیپوی غبغب می توانید وارد کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام ما شوید.